AREA SALES MANAGER Pharma Retail

Mediplus Exim SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Aplica politica generala si specifica de vanzari stabilita de comun acord cu managementul firmei si o adapteaza la conditiile concrete ale pietei;
- Stabileste obiectivele lunare pentru Reprezentanti Vanzari,in functie de situatia din piata si de cerintele managementului firmei;
- Stabileste grilele de salarii si bonusuri pentru personalul din subordine;
- Promoveaza, impreuna cu echipele din subordine, ofertele de produse si servicii si ofertele speciale;
- Urmareste incasarile vanzarilor in termenele stabilite si respectarea politicii comerciale;
- Mentine si dezvolta relatiile cu furnizorii si clientii.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta minim 24 luni in vanzari Pharma;
- Experienta de conducere echipa vanzari;
- Abilitati de comunicare, negociere, management;
- Cunostinte operare PC;
- Permis de conducere.

Mediplus Exim SA este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.

Succesul companiei noastre depinde de talentul si dedicarea oamenilor nostri.Ii ajutam sa se dezvolte profesional, asigurandu-le conditii optime de munca, autonomie si putere de decizie, incurajand spiritul de echipa si flexibilitatea si recompensand performantele.

Cream si dezvoltam calitate, mergem impreuna cu partenerii nostri spre o viata sanatoasa, ne remarcam competitiv prin spontaneitate, solutii inovative si un mod de operare rapid si eficient.

Daca esti interesat de calitate si performanta, te invitam si pe tine sa accepti provocarea de a colabora cu cei mai buni.