AREA SALES MANAGER MATERIALE CHIMICE PENTRU CONSTRUCTII

SC BRUMM Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala lider de piata in domeniul aditivilor pentru betoane, recruteaza AREA SALES MANAGER MATERIALE CHIMICE PENTRU CONSTRUCTII, pentru locatiile:
Brasov, Bucuresti, Constanta, Iasi, Craiova

 Studiaza piata si competitia, colecteaza si raporteaza periodic informatiile despre piata
 Informeaza clientii despre produse, preturi, conditii generale de vanzare
 Promoveaza imaginea companiei, a produselor si solutiilor furnizate de aceasta la clienti
 Mentine bune relatii si fidelizeaza clientii existenti, clientii strategici prin vizite periodice, informeaza clientii asupra produselor si solutiilor, preturilor si conditiilor de livrare
 Identifica si recruteaza noi clienti pentru produsele si solutiile furnizate de companie
 Organizeaza si participa la intalniri cu clientii si clientii potentiali, in vederea ofertarii si prezentarii produselor si solutiilor oferite
 Primeste cererile de oferta de la clienti, concepe si transmite oferte
 Semneaza contracte impreuna cu seful ierarhic
 Ofera consultanta in santier in mod individual sau impreuna cu departamentul tehnic al companiei
 Se asigura asupra punerii corecte in opera a solutiilor in conformitate cu specificatiile, se asigura ca solutiile tehnice oferite sunt autorizate de departamentul tehnic al companiei
 Contribuie direct, prin activitatea sa si specificul postului, la aplicarea planului de vanzari al companiei

CERINTE

 Studii superioare in domeniul tehnic (de preferat constructii)
 Experienta profesionala in constructii – experienta in statii de betoane, sau productia de prefabricate din beton constituie un avantaj
 Cunostinte bune de limba engleza (lb. germana constituie un avantaj)
 Disponibilitate pentru deplasari interne si externe
 Permis conducere categoria B
 Experienta in vanzari
 Abilitati interpersonale, de comunicare, influentare si negociere excelente
 Abilitati de lucru in echipa
 Gandire analitica, deductie logica si capacitate de memorare

BENEFICII OFERITE

Postul ofera posibilitatea de a lucra intr-o firma multinationala, cu standarde occidentale, cu o echipa competitiva, pachet motivational atractiv, oportunitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu dinamic, profesional, stimulativ, bazat pe responsabilitate.
Pachetul motivational include: salariu fix, bonusuri (dupa perioada de proba), telefon mobil, autoturism, bonuri de masa, asigurari.

Aplicatii si Curriculum vitae vor fi trimise prin email la adresa ancar@brumm.ro, pana la data de 10 August 2008.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

BRUMM Consult SRL furnizeaza servicii de instruire, desfasoara activitati de consultanta, rectutare si selectie de personal, coaching.