Area Sales Manager/Local Manager/Trainer/Consultant

B&C Investnments

Job expirat

RESPONSABILITATI

Area Sales Manager / Local Manager
organizarea activitatii echipei in subordine;
supervizarea activitatii reprezentantilor de vanzari (raportare, motivare, training);
solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii;
managementul relatiilor cu clientii cheie din zona respectiva;
propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
permanenta actualizare a informatiilor despre piata si concurenta;
colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii;
indeplinirea bugetelor si participarea la efectuarea acestora si a forecast-urilor;
dezvoltarea retelei de clienti;
recrutarea reprezentantilor de vanzari;
instruirea si coordonarea reprezentantilor de vanzari subordonati.

Trainer:
• Sisteme de management ale invatarii
• Intelegerea si analiza nevoilor de training
• Realizarea unor training-uri / Organizarea de licitatii de training, functie de fisa postului fiecarui angajat / departament
• Evaluarea rezultatelor training-ului
• Managementul performantei angajatilor

CERINTE

Area Sales Manager / Local Manager :
Experienta necesara:

absolvent de facultate;
cunostinte de operare calculator;
cunostinte de limba engleza;
experienta in vanzari pe o pozitie de reprezentant de vanzari;
aptitudini de coordonare a unei echipe (fie potential de leader, fie experienta anterioara de coordonare).
Profil:

abilitati de negociere, persuasiune;
abilitati de conducere;
abilitati de analiza;
foarte bune abilitati de comunicare;
disponibilitate pentru a calatori.

BENEFICII OFERITE

In urma interviului se va negocia.
CV to : balkan.investments@yahoo.com

Balkan Investments, este un grup financiar european care se ocupă de distribuia produselor financiare în Europa centrală si de est. Detine companii individuale care conduc afaceri în numele lor si care se ocupă de consultană financiară independentă si de vânzarea produselor financiare. Companiile Balkan Investments oferă sisteme de lucru si produse variate si se axează pe diverse grupuri tintă. Compania mamă este Balkan Group LTD cu sediul în Marea Britanie, si a fost fondată în anul 2003.

Balkan Investments sub coordonarea lui John Greeshan, construiete o retea unică de furnizare a produselor financiare în Austria, Franta, Slovacia, Cehia, Serbia, Modlova, Ucraina si România.