AREA SALES MANAGER- LANT FARMACEUTIC

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Zona alocata: Bucuresti
Coordoneaza implementarea strategiei de vanzari in lantul de farmacii
Colaboreaza cu Departamentul Comercial/ Departamentul de Marketing pentru implementarea politicii de achizitii, merchandising, stoc management si marketing a firmei
Participa la procesul de elaborare a bugetului
Contribuie la realizarea tuturor indicatorilor de plan bugetati
Realizeaza planul de vanzari pentru fiecare farmacie in parte
Propune masuri pentru cresterea vanzarilor
Asigura suport permanent in activitatea de vanzare in farmacii
Coordoneaza forta de vanzare din zona alocata.

CERINTE

Experienta minim 2 ani intr-o pozitie manageriala in cadrul unei companii din domeniul farma (coordonare, organizare, motivare si dezvoltare personal)
Studii superioare finalizate
Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si control
Carnet de conducere categoria B
Atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant: salariu fix+bonus +masina de serviciu+laptop

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.