Area Sales Manager - FMCG

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoaste bine zona alocata si potentialul de vanzare;

- Colaboreaza la stabilirea obiectivelor de vanzari la nivel de zona si partener distributie;

- Verifica respectarea rutei de vizitare a clientilor de catre agenti;

- Supravegheaza teritorial portofoliul de clienti existenti si cauta sa-si mareasca zilnic numarul de clienti activi, contactand clientii noi ce apar pe zona sa, prin intermediul agentilor sai si/sau a lui insusi ;

- Supervizeaza, decide (in limita prerogativelor) si controleaza activ, procesul de bonusare al clientilor;

- Monitorizeaza promotiile companiei si materialele de promovare;

- Cunoaşte şi aplica tehnici de negociere in limita competenţelor sale, negociind termenii contractuali in limitele stabilitele agreate de companie şi propune noi forme de colaborare cu clientii importanti;

- Gestioneaza flota de lazi frigorifice din zona de responsabilitate;

- Culege informatii de interes comercial despre competitori.

CERINTE

- Studii superioare;

- Experienta in conducerea unei echipe de vanzari de minim 3 ani;

- Cunoasterea pietei locale si a clientilor cheie din zona;

- Abilitati de comunicare si negociere;

- Fire dinamica, intreprinzatoare , persuasiva;

- Carnet conducere categ B - minimum 5 ani experienta;

- Limba engleza - mediu;

- Cunostinte avansate operate PC : Excel , Word, PPT, etc.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg