AREA SALES MANAGER- CONCEPT STORE TIP PLAFAR- Ardeal si Moldova

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza, supervizeaza si motiveaza echipele din magazinele aflate in subordine
Zona alocata: Moldova+Ardeal
Colaboreaza cu Departamentul Comercial/ Departamentul de Marketing pentru implementarea politicii de achizitii, merchandising, stoc management si marketing a firmei
Participa la aplicarea tuturor conceptelor strategice ale companiei
Detine responsabilitati in ceea ce priveste climatul din magazin: angajati pregatiti profesional, in permanenta orientati catre rezolvarea nevoilor clientilor
Participa la procesul de elaborare a bugetului
Contribuie la realizarea tuturor indicatorilor de plan bugetati
Realizeaza si prezinta rapoartele privind rezultatele activitatii sale
Verifica starea magazinului cu ajutorul sefilor de magazin
Urmareste stocurile si aplicarea masurilor necesare pentru optimizarea acestora

CERINTE

Experienta minim 2 ani intr-o pozitie manageriala (coordonare, organizare, motivare si dezvoltare personal)
Studii superioare finalizate
Experienta in vanzari ( creme si unguente, suplimente nutritive, produse apicole,vitamine si minerale, produse naturiste, produse cosmetice, produse farmaceutice)
Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si control
Persoana organizata si atenta la detalii
Disponibilitate pentru deplasari in tara
Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant: salariu fix+bonus din vanzari+masina de serviciu+laptop+diurna/ decontari