Area Sales Manager- cel mai vechi si important distribuitor de produse farmaceutice

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai importante companie ce se ocupa cu vanzarea de produse farmaceutice.
Compania detine cel mai vechi lant de farmacii din Romania, avand 75 de ani de experienta in domeniu. Cele mai multe farmacii sunt deschise in Bucuresti, insa Moldova si Transilvania sunt si ele zone in care brandul este prezent.
In momentul de fata detin parteneriate puternice cu diversi producatori si furnizori, fapt ce le permite sa practice o politica de pret atractiva.
- Activitatea presupune coordonarea vanzarii pe Bucuresti;
- Coordoneaza implementarea strategiei de vanzari pe zona alocata;
- se implica activ in procesul de elaborare a bugetului;
- Contribuie la realizarea tuturor indicatorilor de plan bugetati;
- Realizeaza planul de vanzari pentru fiecare punct de lucru/farmacie ce se afla in subordinea sa;
- Propune diverse masuri pentru cresterea vanzarilor;
- Asigura suport permanent in activitatea de vanzare in farmacii;
- Coordoneaza echipa de vanzare din zona alocata.

CERINTE

- Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie manageriala in cadrul unei companii- preferabil din domeniu;
- Experienta in coordonare, in realizarea de analize pe diverse criterii avand in vedere vanzarea;
- Cunostinte financiar/economice minime (analiza cash-flow, bugetare);
- Cunostinte in ceea ce priveste gestiunea stocurilor;
- Studii superioare finalizate;
- Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si control;
- Carnet de conducere categoria B;
- Atitudine proactiva si real interes pentru acest domeniu de activitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant: salariu fix+bonus +masina de serviciu+laptop

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.