Area Sales Manager- Bucuresti- Companie Farmaceutica de Top

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie de distributie farmaceutica de top, aflata in plin proces de dezvoltare, recrutam pentru pozitia de Area Sales Manager pentru Bucuresti.

Obiectivul postului este implementarea politicii de vanzari si marketing a companiei, prin dezvoltarea, coordonarea si monitorizarea echipei de vanzari din subordine.

Responsabilitati:
- Recrutarea si coachingul echipei de vanzari aflata in subordine- reprezentanti comerciali si agenti telesales - conform standardelor si politicii de resurse umane a companiei;
- Definirea si delegarea de responsabilitati si obiective clare persoanelor coordonate ;
- Implementarea obiectivelor de vanzari, sistemului de comisionare si indicatorilor de performanta pentru echipa de vanzari;
- Implementarea politicii de motivare, training si dezvoltare la nivelul echipei de vanzari;
- Supervizarea si monitorizarea echipei in vederea indeplinirii indicatorilor de perfomanta stabiliti de companie;
- Mentinerea si optimizarea relatiei cu liderii de opinie din zona alocata, precum si cu partenerii de business locali.

CERINTE

- Minim 2 ani de experienta in vanzari pe piata farmaceutica, avantaj experienta in managementul unei echipe de vanzare;
- Absolvent studii superioare, de preferinta absolventi de farmacie, medicina, sau studii economice;
- Permis de conducere B, cunostinte excelente de operare MS Office;
- Cunoastere si intelegere a dinamicii pietei farmaceutice si a factorilor externi ce au influenta directa asupra acesteia;
- Abilitati excelente de comunicare, vanzare consultativa;
- Team leader, cu abilitati excelente de coaching, coordonare, motivare si supervizare a echipei;
- Capacitate dezvoltata de planificare si organizare, orientare catre rezultate, gandire strategica.

BENEFICII OFERITE

Un pachet salarial atractiv, posibilitatea dezvoltarii pe termen lung intr-o companie pentru care etica profesionala si preocuparea pentru resursele umane sunt valori de baza.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.