AREA SALES MANAGER BUCURESTI

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre liderii pietei romanesti ai materialelor pentru zidarie, acoperisuri si finisaje.Detine cea mai moderna linie de productie a blocurilor ceramice din Europa de Est si produce cele mai performante caramizi si blocuri ceramice din punct de vedere al rezistentei la compresiune si al conductivitatii termice.
Pentru a raspunde dezvoltarii organizationale, clientul nostru cauta o persoana calificata pe pozitia de Area Sales Manager Bucuresti-Oltenia.

Responsabilitati :
- gestioneaza, mentine si dezvolta vanzarile prin reteaua de distribuitori in regiunea alocata
- coordoneaza distribuitorii si reprezentantii de vanzari pentru a atinge obiectivele de vanzari
- ofera consultanta si suport tehnic distribuitorilor alocati
- efectueaza vizite periodice la clientii strategici
- promoveaza produsele la investitori, proiectanti, arhitecti, constructori
- colecteaza informatii la nivel local referitoare la lucrari in curs sau viitoare
- urmareste si analizeaza actiunile competitiei pe acest segment de piata
- participa la activitati complementare: targuri si expozitii, simpozioane etc;
- intocmeste dosare de documentatie tehnica sau economica necesare participarii la licitatii, sprijinit si de departamentul tehnic

Zona de acoperire: jumatatea de sud a Bucurestiului, jumatatea de sud a judetului Ilfov, judetele GR, TR, AG, VL + Oltenita

CERINTE

- minim 5 ani experienta in domeniul vanzarilor, din care 3 ani experienta in vanzare prin distribuitori
- de preferinta absolvent universitate tehnica/constructii
- cunostintele despre piata materialelor de constructii reprezinta un avantaj
- engleza bine

BENEFICII OFERITE

Pachet atractiv: salariu competitiv, servicii medicale, masina, acces la programe de training, oportunitatea de a lucra intr-o companie cu traditie, activa

PLUS HR SOLUTIONS este o companie de consultanta in resurse umane. Serviciile noastre sunt : recrutare si selectie de personal, executive search, assessment center, consultanta.