Area Sales Manager - Bucuresti

Aline Distribution Grup SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta relatiile cu clientii existenti si monitorizeaza activitatea acestora;
- identifica si contacteaza clienti noi;
- actioneaza in permanenta ca si consultant pentru clienti in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu-le acestora cele mai bune solutii;
- preia comenzile clientilor si urmareste derularea livrarilor ;
- incheie contracte de distributie si urmareste lunar incadrarea rulajelor clientilor in grilele prevazute in contract;
- se asigura de incasarea sumelor restante si de incadrarea clientilor in plafoanele de creditare agreate;

CERINTE

- experienta de minimum 2 ani intr-o companie IT ( de preferinta intr-o pozitie similara);
- cunostinte specifice business-ului: piata IT, competitie, tendinte, produse;
- abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
- experienta in utilizarea unor programe de contabilitate si gestiune (conoasterea programului Borg constituie avantaj;
- prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
- cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- cursuri de formare profesionala;
- salariu atractiv , bonusuri suplimentare in functie de realizari;

Firma de distributie nationala de componente si accesorii IT cu sucursale in orasele Iasi, Cluj, Oradea, Timisoara, Ploiesti, Galati, Craiova, Brasov si Constanta, sediul principal fiind in Bucuresti , in noua locatie din zona Timpuri Noi .