Area Sales Manager BUCURESTI

DISTRIFARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Area Sales Manager BUCURESTI:
- supervizeaza, instruieste si monitorizeaza agentii de vanzari din subordine
- aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei si o adapteaza la realitatea concreta din piata
- supervizeaza realizarea planurilor lunare de vanzari, incasari si clienti noi
- realizeaza obiectivele lunare, trimestriale si anuale impreuna cu echipa de vanzari, conform cerintelor managementului
- reprezinta compania in fata clientilor consolidand pozitia de lider pe piata de distributie
- urmareste incasarile vanzarilor in termenele stabilite si respectarea politicilor comerciale
- propune si implementeaza cu echipa din subordine rute zilnice de vizitare a clientilor
- mentine si dezvolta legatura cu reprezentantii furnizorilor
- evalueaza periodic personalul din subordine
- promoveaza imaginea, oferta si serviciile companiei in relatia cu clientii activi si potentiali
- dezvolta si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii de pe zona arondata
- prospecteaza periodic piata cu privire la produse, clienti si concurenta
- intocmeste si preda la timp documentele solicitate conform procedurilor interne
- implementeaza strategia si tacticile trasate ca obiectiv de catre superiorul direct

CERINTE

- experienta in vanzari (experienta in domeniul parafarmaceutic sau FMCG – constituie avantaj)
- studii superioare finalizate (economie-management – constituie avantaj)
- experienta in coordonarea unei echipe de vanzari si abilitati manageriale
- excelente abilitati de comunicare, negociere si coordonare
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook)
- permis auto categoria B – experienta minim 3 ani
- capacitate deosebita de organizare, planificare a timpului si incadrare in termene
- disponibilitate la un program flexibil si la deplasari in teritoriu
- persoana cu spirit de initiativa, perseverenta si stapana pe sine
- ton si timbru vocal agreabil si pozitiv
- prezenta fizica placuta, calma si dinamica
- capacitate de persuasiune, concentrare si rezistenta la stres
- motivare ridicata pentru atingerea obiectivelor
- atitudine profesionista, tact, perseverenta si diplomatie
- domiciliul stabil in BUCURESTI

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o firma de succes
- pachet salarial motivant cu posibilit¿¿i de cre¿tere în func¿ie de rezultate
- prime si bonusuri periodice
- masina de serviciu, telefon de serviciu, decont transport, contract pe perioada nedeterminata
- oportunitati de avansare si dezvoltare profesionala
- mediu de lucru in care initiativa si implicarea personala sunt apreciate si rasplatite
- siguranta si seriozitatea respectarii angajamentelor fata de angajati
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- respectarea promisiunilor facute angajatilor si partenerilor

DISTRIFARM este o companie de distributie nationala a produselor parafarmaceutice, lider pe piata din Romania.
Oferta DISTRIFARM cuprinde o gama de peste 1.500 de produse, prin colaborarea cu peste 70 de producatori de parafarmaceutice interni si externi.
Totodata compania este UNIC DISTRIBUITOR in Romania a 10 game de produse din SUA, China, India si Germania cu o piata de peste 1.000 de clienti activi si acoperire nationala.