Area Sales Manager anvelope auto

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Deruleaza intregul proces de vanzare – negociere conditii comerciale (semnare contracte si servicii post vanzare), in limitele de competenta stabilite, respectand in totalitate politicile comerciale per tip client (segment de piata),
- Indeplineste obiectivele de vanzari stabilite de echipa de management a companiei pentru zona alocata, prin atragerea si contractarea de clienti noi si mentinerea, fidelizarea si dezvoltarea portofoliului de clienti existenti ,
- Urmareste si raspunde de incasarea debitelor (solduri) de la clientii din portofoliul alocat in scopul evitarii riscurilor de neplata,
- Intocmeste periodic rapoarte specifice de activitate conform procedurilor in vigoare sau la solicitarea superiorului direct.

CERINTE

-Experienta in vanzarea de anvelope,
- Studii tehnice prezinta un avantaj,
- Carnet conducere – categoria B – minim 1 an,
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook) – minim nivel mediu,
- Atitudine orientata catre client si nevoile acestuia,
- Abilitati de negociere,
- Capacitate de analiza si lucru cu cifrele.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.