Area Sales Manager

SC Tamisa Trading Distributie SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza echipa de vanzari din subordine si bugetul de vanzari ( cheltuieli comerciale si operationale)

- Asigura climatul optim pentru atingerea obiectivelor de vanzare/ incasare atat pentru echipa din subordine, cat si pentru companie

- Asigura suport reprezentantilor comerciali in ceea ce priveste dezvoltarea abilitatilor de vanzare a acestora prin insotirea in teren

- Supervizeaza si este responsabil de incasari, de respectarea termenelor de plata si de rezolvarea problemelor aparute in relatia cu clientii

- Monitorizeaza zilnic vanzarile si realizeaza analiza rezultatelor obtinute in raport cu obiectivele pe care le are

- Prospecteaza piata parafarmaceuticelor

- Promoveaza produsele noi ale companiei si ofertele speciale

- Mentine si dezvolta relatia cu clientii actuali

- Identifica noi clienti

- Negociaza si incheie contracte

- Monitorizeaza activitatea concurentei

- Intocmeste rapoarte specifice activitatii de vanzari

CERINTE

- Studii superioare

- Permis de conducere: categoria B, min. 2 ani vechime

- Capacitate de organizare si planificare

- Persoana dinamica, serioasa

- Disponibilitate pentru deplasari in tara

- Bune abilitati de comunicare si interrelationare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si bonusuri in functie de realizari + pachet standard motivational

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei

Cu o experienta de peste 20 de ani SC Tamisa Trading Distributie SRL este unul din distribuitorii importanti de produse farmaceutice, fiind prima companie care a asigurat distributia de produse farmaceutice la nivel national. Grija pentru client si buna cunoastere a pietei farmaceutice a determinat o dezvoltare a portofoliului de produse si servicii oferite in piata, astfel incat SC Tamisa Trading Distributie SRL a devenit si producator de suplimente nutritive si materiale sanitare si distribuitor de parafarmaceutice.