Area Sales Manager

SC Green Time SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Green Time este in prezent in cautare atat de reprezentanti de vanzari in departamentul de ofertare/call center cat si de manageri de zona. Acestia:
- administreza portofoliul de clienti asigurand: consiliere tehnica, programare masuratori;
- prezinta produse si solutii optime;
- prospecteaza telefonic piata pentru a gasi noi clienti;
- realizeaza vizite la sediul clientului pentru o mai buna prezentare a produselor;
- identifica noi oportunitati de dezvoltare;
- obtine recomandari de la clienti in vederea efectuarii unor noi lucrari;
- asigura sprijin si informatii echipei tehnice de montaj;
- reprezinta persoana de legatura intre beneficiar si echipa de montaj;
- raporteaza catre Directorul de vanzari;
-participa la licitatii si intocmesc documentatia aferenta

CERINTE

- cunostinte si abilitati tehnice;
- experienta in tamplarie PVC constituie avantaj;
- cunostinte minime de limba engleza;
- abilitati de comunicare, prezentare, relationare cu clientii;
- spirit de echipa, deschis, prietenos;
- imagine placuta, tinuta ingrijita;
- posesor permis de conducere categoria B;
- dorinta de perfectionare, capacitate de invatare rapida;

BENEFICII OFERITE

- salariu fix plus comision din vanzari;
- autoturism si telefon de serviciu;

Compania Green Time a apărut pe piaţă în anul 2004, dorind să ofere clienţilor cele mai bune soluţii pentru umbrirea şi decorarea ferestrelor. Scopul principal a fost şi rămâne acela de a aduce o contribuţie reprezentativă la îmbunătăţirea mediului în care aceştia îşi desfăşoară activitatea.