AREA SALES MANAGER

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
Activitati principale:
 * administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti autohtoni si straini;
 * prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
 * urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
 * participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
Sarcini si indatoriri specifice:
 * stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
 * intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
 * redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;
 * intocmeste documentele comerciale si tehnice impreuna cu Directorul Tehnic;
 * asigura asistenta tehnica la punerea in opera a produselor conform caietelor de sarcini.
Responsabilitati ale postului:
 * raspunde pentru calitatea procesului de vanzare;
 * raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
 * este responsabil de intocmirea proceselor verbale de asistenta tehnica la punere in opera a produselor;
 * raspunde pentru indeplinirea targetului stabilit.
Autoritatea postului:
 * participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
 * urmareste derularea si finalizarea contractelor.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii superioare de specialitate (UTCB);
* Experienta minim 2 ANI VANZARI IN CONSTRUCTII, MATERIALE DE CONSTRUCTII;
* Cunostinte de limba engleza nivel FOARTE BUN;
* Cunostinte operare PC: Ms Office;internet;
* Permis auto, categoria B, cu experienta

Candidatul ideal trebuie sa aiba capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul NET lunar este de 2000-2500 RON - parte fixa la care se adauga comision in functie de rezultate; Se apreciaza ca salariul mediu net lunar sa atinga minimul 1000 euro/luna.
- Se ofera telefon, auto la dispozitie, laptop;
- Prime in functie de rezultatele obtinute;
- Program de lucru la sediu L-V, 09:00-18:00.;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA COMPANIEI:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE solutii complete si materiale geosintetice inovatoare si adaptate in domeniul infrastructurii rutiere si feroviare, precum si pentru constructii civile si industriale. Locatia companiei este in Bucuresti.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal