AREA SALES MANAGER

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
* Administreaza si dezvolta baza de date clienti din Bucuresti si judetele Dambovita, Prahova si Buzau;
* Promoveaza in piata specifica marca de acumulatori comercializata;
* Preia comenzile clientilor si transmite datele necesare departamentului de livrari;
* Urmareste indeaproape derularea contractelor cu privire la comenzi si plati;
* Se asigura de corectitudinea pregatirii marfii pentru livrare;
* Intocmeste diferite raportari periodice solicitate de conducerea societatii cu privire la activitatea de vanzari;
* Raspunde de indeplinirea planului de vanzari.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii SUPERIOARE;
* Experienta minim 2 ani VANZARI ACUMULATORI SAU PIESE AUTO;
* Cunostinte de limba engleza nivel AVANSAT;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, Internet;
* Permis auto, categoria B, cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana cu foarte bune abilitati de comunicare, capabil sa initieze o legatura puternica cu clientii, dispus deplasarilor, corect, organizat, atent la detalii.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul NET fix lunar este de 400-450 Euro + comision din vanzari dupa depasirea target-ului;
- Se ofera telefon, auto;
- Program de lucru L-V, 08:30-17:00, specific vanzarilor;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA COMPANIEI:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE COMERCIALIZAREA ACUMULATORILOR AUTO. Locatia companiei este in Bucuresti.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal