AREA SALES MANAGER

Europrim Intermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica potentialii clienti, conform politicii companiei
- mentine si dezvolta reteaua de clienti
- promoveaza serviciile si imaginea companiei
- prezinta oferta de servicii catre potentialii clienti
- identifica si analizeaza nevoile clientilor in aria logistica/transporturi
- implementeaza politica de vanzari a companiei
- realizeaza ofertele comenciale, negociaza si incheie contractele cu clientii conform politicii firmei; urmareste termenii contractuali
- monitorizeaza evolutia clientilor din portofoliu si identifica noi oportunitati de colaborare
- desfasoara actiuni de fidelizare a clientilor existenti si urmareste buna derulare a relatiei cu acestia
- desfasoara actiuni de prospectare a pietei din punct de vedere al concurentei
- urmareste atingerea obiectivelor de vanzari

CERINTE

- experienta in vanzari directe, consultative - MINIM 2 ANI
- studii superioare finalizate
- cunoasterea avansata a unei limbi straine
- account management: abilitati de generare si gestionare conturi (clienti mari) si urmarire proiecte
- experienta in relatia cu companiile exportatoare - constituie un avantaj
- abilitati excelente de comunicare si negociere, putere de convingere
- persoana proactiva, orientata spre rezultate, dinamica, motivata, inteligenta
- seriozitate, perseverenta, responsabilitate
- carnet conducere categoria B
- disponibilitate la deplasari in tara

Trimiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de mail - iulia.dobrescu@europrim.ro.
Doar candidatii care coincid profilului vor fi contactati.

BENEFICII OFERITE

- dezvoltarea carierei intr-o companie aflata intr-o continua ascensiune
- salariu atractiv, comision din tranzactii, bonusuri suplimentare in functie de performante
- asigurare medicala
- masina de serviciu
- telefon mobil

EUROPRIM este o companie cu capital integral privat, avand ca obiect de activitate transporturile internationale de marfuri. Baza materiala de ultima ora de care dispunem, personalul calificat in transporturi de marfuri si colaboratorii nostri, va stau la dispozitie 24 de ore din 24, pentru ca impreuna sa putem derula o activitate cat mai competitiva si performanta in timp util.

Sfera de activitate a companiei noastre, include atat transportul national cat si international de marfuri (cu autovehicule complete sau partiale), acestea din urma derulate in stricta conformitate cu prevaderile Conventiei CMR, Conventiei TIR sau dupa caz conventiei Tranzit, respectiv cu "Conditiile generale care reglementeaza operatiunile efectuate de casele de expeditii" elaborate de Uniunea Societatilor de Expeditii din Romania.

Parcul auto include o gama variata de mijloace de transport: autovehicule cu prelata (avand volum si dimensiuni multiple), dube izoterme, dube termoking, semiremorci dube, echipate pentru transportul de confecţii pe umeraşe, precum si dube simple, camioane cu abilitare ADR pentru transportul de marfuri periculoase. Conducatorii auto incadrati pe aceste mijloace de transport corespund din punct de vedere etic si profesional.

Pentru detalii suplimentare va invitam sa accesati pagina noastra web - www.europrim.ro