AREA SALES MANAGER

Prima Graph S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pentru dezvoltarea echipei de vanzari, PRIMA GRAPH cauta manageri regionali de vanzari, locati in Bucuresti sau in zonele de responsabilitate, pentru zona SUD, zona Transilvania, zona Moldova, zona Dobrogea.
- Candidatii sunt rugati sa specifice zona pentru care aplica.
- Identifica si contacteaza Agentii de publicitate, revanzatori si distribuitori si clienti finali importanti in zona de responsabilitate,
- Prospecteaza piata,
- Redacteaza si prezinta oferta tehnico-economica de produse si servicii,
- Negociaza si incheie contracte comerciale - contract cadru de colaborare cu agentiile de publicitate, contracte de distributie cu revanzatorii si distribuitorii, contracte de livrare cu clientii finali importanti,
- Urmareste realizarea contractelor (livrarea produselor - incasarea banilor),
- Tine legatura cu clientii din portofoliu
Intocmeste periodic rapoarte de activitate,
- Raspunde pentru realizarea obiectivelor lunare si anuale

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta min 2 ani in vanzari
- Buna cunoastere a pietei specifice in zona de responsabilitate,
- Abilitati de comunicare si negociere,
- Orientare catre client si catre rezultate,
- Capacitate de organizare si planificare,
- Capabil de a intra in bune relatii cu decidenti de la clienti importanti
- Carnet conducere B
- Operare PC
- Limba engleza
- Disponibilitate pentru deplasari frecvente

BENEFICII OFERITE

- Pachet de angajare atractiv.
- Mediu de lucru profesionist.
- Conditii de munca bune.
- Auto de serviciu, laptop + telefon mobil.
- Excelente oportunitati de dezvoltare a carierei.

Companie productie publicitara cu experienta 10 ani in domeniu
Productie odorizante auto personalizate, autocolante publicitare, etichete volumetrice, cadouri promotionale, tiparituri.
Servicii de serigrafie, cutter-plotter, tipar digital, tampografie, termotransfer.