Area Sales Manager

POWER ELECTRIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asteptam CVurile Dvs pe adresa hr@canpower.ro
Doar persoanele selectate pentru primul interviu vor fi contactate.

ASM (in acceptiunea companiei noastre) = persoana responsabila cu vanzarile pe o zona desemnata. Vanzarea se va face prin contactul direct cu clientii.
Descrierea postului/responsabilitati:
- Cresterea vanzarilor si profitabilitatii in zona desemnata
- Managerierea si dezvoltarea portofoliului de clienti
- Mentinerea relatiilor de colaborare cu principalii clienti din piata
- Capacitatea de a culege si folosi informatia din piata
- Intocmire rapoarte si prognoze

CERINTE

Criterii minime necesare:
- Experienta in vanzari – minim 2 ani
- Prezinta avantaj experienta in FMCG si/sau electrice-iluminat
- Cunostinte operare Excel – minim nivel mediu (inserare formule de baza si grafice)
- Prezinta avantaj absolvent facultate tehnica
- Carnet sofer cat B – minim 1 an
- Disponibilitate la deplasari

- Claritate, logica si acurate in comunicare
- Abilitati de negociere, putere de convingere
- Personalitate automotivata si dedicata procesului de vanzare
- Personalitate ambitioasa
- Capacitate de empatie* (*abilitatea de a recunoaste, percepe si a simti direct emotiile celorlalte persoane)

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Se vor pune la dispozitie toate facilitatile necesare indeplinirii optime a responsabilitatilor.
In functie de eficienta se pot oferi beneficii suplimentare.

Suntem in cautarea unui om energic care poate face fata unui proces de vanzare ce se desfasoara in conditii de criza.
Dorim un coleg sincer, loial si implicat.

We, Power Electric SRL, are a solutions provider for lighting market in Romania, founded in 1994. Our main scope of activity comprises distribution, import and production of lighting products together with designs for professional applications in indoor and outdoor lighting.