AREA SALES MANAGER

Prima Graph S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica si contacteaza Agentii de publicitate, revanzatori si distribuitori si clienti finali importanti in zona de responsabilitate,
Prospecteaza piata,
Redacteaza si prezinta oferta oferta tehnici-economica de produse si servicii,
Negociaza si incheie contracte comerciale - contract cadru de colaborare cu agentiile de publicitate, contracte de distributie cu revanzatorii si distribuitorii, contracte de livrare cu clientii finali importanti,
Urmareste realizarea contractelor (livrarea produselor - incasarea banilor),
Tine legatura cu clientii din portofoliu
Intocmeste periodic rapoarte de activitate,
Raspunde pentru realizarea obiectivelor lunare si anuale

CERINTE

Studii superioare
Experienta min 2 ani in vanzari
Buna cunoastere a pietei specifice in zona de responsabilitate,
Abilitati de comunicare si negociere,
Orientare catre client si catre rezultate,
Capacitate de organizare si planificare,
Capabil de a intra in bune relatii cu decidenti de la clienti importanti
Carnet conducere B
Operare PC
Limba engleza
Disponibilitate pentru deplasari frecvente

BENEFICII OFERITE

Pachet de angajare atractiv
Mediu de lucru profesionist
Conditii de munca bune
Auto de serviciu, laptop + telefon mobil
Excelente oportunitati de dezvoltare a carierei

Companie productie publicitara cu experienta 10 ani in domeniu

Productie odorizante auto personalizate, autocolante publicitare, etichete volumetrice, cadouri promotionale, tiparituri.
Servicii de serigrafie, cutter-plotter, tipar digital, tampografie, termotransfer.

Pentru dezvoltarea echipei de vanzari, PRIMA GRAPH cauta manageri regionali de vanzari, locati in Bucuresti sau in zonele de responsabilitate, pentru zona SUD, zona Transilvania, zona Moldova, zona Dobrogea.

Candidatii sunt rugati sa specifice zona pentru care aplica