AREA SALES MANAGER

Mediplus Exim SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si gestioneaza personalul din subordinea sa;
- Intretine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti si participa la identificarea celor potentiali;
- Aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei si o adapteaza la realitatea concreta din piata;
- Stabileste obiective lunare si/sau trimestriale, conform cerintelor managementului;
- Propune si implementeaza cu echipa din subordine rute zilnice de vizitare a clientilor astfel incat acestia sa fie vizitati in functie de necesitati, probleme sau oportunitati;
- Promoveaza munca in echipa pentru a da valoare contributiei fiecarui membru al acesteia.

CERINTE

- Studii superioare;
- Minimum 3 ani experienta in vanzari;
- Experienta in vanzari Pharma - constituie avantaj;
- Experienta relevanta de coordonare echipe de vanzari;
- Excelente abilitati de comunicare, negociere, relationare, coordonare;
- Cunostinte operare PC (World, Excel, Outlook);
- Permis de conducere cat.B, disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si oportunitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu de lucru competitiv.

Mediplus Exim SRL este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.