Area Sales Manager

COORD BLOOD CENTER RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea serviciilor de recoltare de sange placentar si gestionarea clientilor din zona arondata.
Coordoneaza activitatea reprezentantilor medicali.
Pregateste si sustine prezentari in clinici si spitale.

CERINTE

Experienta relevanta in vanzari tehnico-medicale sau farmaceutice (avantaj experienta pe o pozitie similara)
Cunoasterea pietei medicale
Studii superioare - medicina umana
Cunostinte bune de limba engleza
Cunostinte de operare PC (MS Office)
Permis de conducere categoria B
Bune abilitati de comunicare si negociere
Perseverenta, orientare catre rezultate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

CORD BLOOD CENTER RO este prima companie autorizata in Romania sa ofere servicii de family banking de sange placentar. Serviciile noastre constau in asigurarea conditiilor pentru recoltarea sangelui placentar, prelucrarea si pastrarea acestuia sub forma de grefa de transplant.