Area Sales Manager

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza activitatea de vanzari a punctului de lucru coordonat;

- Furnizeaza rapoarte Directorului Regional Zona de Sud privind activitatea de vanzare;

- Stabileste, implementeaza si supervizeaza calculul comisioanelor aferente campaniilor punctului de lucru coordonat;

- Participa la negocierea contractelor cu clientii care doresc sa negocieze numai cu Area Sales Manager;

- Aloca fiecarui subordonat clienti din baza de date;

- Supervizeaza si coordoneaza activitatea agentilor de vanzari din punctul de lucru coordonat;

- Coaching pentru agentii de vanzari din subordine.

CERINTE

- Studii superioare;

- Minim 3 ani experienta in domeniul vanzarilor de materiale de constructii;

- Cunostinte de limba engleza;

- Cunostinte privind procesul de vanzare, cunostinte privind tehnici de negociere, cunoasterea in profunzime a pietii specifice, cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc;

- Initiativa, creativitate, seriozitate si gandire originala pentru dezvoltarea si imbunatatirea activitatii de vanzare.

- Pemis auto categ. B.

BENEFICII OFERITE

- al 13-lea salariu

- bonusuri in functie de atingerea targetului

Suntem o companie romano-austriaca prezenta, din 1999, pe piata romaneasca cu o gama de servicii specializate de consultanta in domeniul resurselor umane, printre care:

- Recrutare si selectie de personal

- Executive search

- Evaluare de personal

- Assessment Center

- Training si Coaching (prin ISG Austria)