Area Sales Manager

ABN AMRO Bank Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaz¿ ¿i coordoneaz¿ planul de vânz¿ri al echipei
- Comunicarea planului ¿i a activit¿¿ilor de vânz¿ri previzionate, echipei sale
- Recrutarea, angajarea, instruirea personalului ¿i asigurarea mijloacelor necesare îndeplinirii eficiente a sarcinilor acestora
- Atitudine proactiv¿ în stabilirea programului echipei în vederea eviden¿ierii performan¿elor în vânz¿ri ¿i servisare
- Organizarea sedin¿elor periodice în scopul facilit¿rii comunic¿rii deschise
- Direc¿ioneaz¿ efortul în vederea optimiz¿rii ¿i m¿ririi portofoliului actual de clien¿i prin aprofundarea rela¿iilor existente ¿i prin vânzarea proactiv¿

CERINTE

Absolvent de studii superioare
- Experien¿¿ în domeniu similar de minim 3 ani
- Abilit¿¿i de vânzare, tenacitate, acurate¿e, gândire strategic¿, spirit de echip¿ ¿i orientare c¿tre rezultate
- Abilit¿¿i de management eficient al vânz¿rilor ¿i al resurselor umane
- Abilit¿¿i de interac¿ionare cu clien¿ii
- Bune cuno¿tin¿e de limb¿ englez¿, alte limbi str¿ine constituind un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix motivant ¿i comision f¿r¿ concuren¿¿ în pia¿¿
-Condi¿ii optime îndeplinirii obiectivelor stabilite
-Training de specialitate ¿i îndrumare profesional¿

ABN AMRO Bank este una dintre cele mai importante institu¿ii financiare mondiale, care ¿i-a început activitatea în 1824 ¿i opereaz¿ în prezent în peste 65 de ¿¿ri.
În toat¿ lumea, ABN AMRO p¿streaz¿ acelea¿i valori: Integritate, Spirit de echip¿, Respect ¿i Profesionalism.

Al¿tur¿-te ABN AMRO Next Generation!

Toate aplica¿iile sunt confiden¿iale.