AREA SALES MANAGER

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- prospectarea pietei si identificarea de noi parteneri de afaceri;

- promovarea produselor companiei;

- negocierea, incheierea si derularea contractelor de vanzare;

- mentinerea si fidelizarea clientilor existenti;

- extinderea portofoliului de clienti;

- supervizarea vanzarilor la clientii mari;

- implementarea strategiei de vanzare a companiei in regiunea alocata;

- monitorizarea concurentei

CERINTE

- experienta in domeniul vanzarilor, de preferat in domeniul produselor electrocasnice sau industriale;

- studii superioare finalizate;

- disponibilitatea pentru deplasari in zona alocata;

- cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;

- puternica orientare catre client;

- abilitati de planificare si organizare;

- abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- permis de conducere categoria B;

- cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- Apartenenta la o echipa profesionista

- Oportunitatea de a dezvolta o cariera

- Pachet salarial atractiv, telefon mobil, masina companiei, bonusuri, alte beneficii

- Cursuri de formare profesionala

PLURI CONSULTANTS ROMANIA, companie existenta pe piata de consultanta in resurse umane din Romania de peste 12 ani, angajeaza Area Sales Manager, pentru unul dintre clientii sai,companie multinationala ce activeaza in domeniul produselor electrocasnice.