Area Sales Manager

TOPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste strategia de abordare a clientilor pentru zona alocata;
- Colaboreaza cu managerii de produse/linii de produse legat de oportunitatea lansarii pe piata a unor produse sau implementarea unor actiuni de marketing specifice;
- Monitorizeaza preferintele si reclamatiile clientilor din zona alocata si participa la intalniri periodice cu departamentul de marketing pentru informare;
- Analizeaza zona alocata din punct de vedere al tuturor factorilor relevanti;

CERINTE

- Experienta minim 3 ani in vanzari de telefonie mobila /fixa, date /internet, echipamente telecomunicatii /IT;
- Experienta de lucru cu companii straine;
- Cunostinte excelente de limba engleza (constituie avantaje cunoasterea unei a doua limbi straine si certificarile obtinute);
- Disponibilitate de deplasare;
- Bune abilitati interpersonale, de negociere si influentare ;
- Bune abilitati de organizare si gestionare proiecte;
- Experienta de project management;
- Studii superioare finalizate;

BENEFICII OFERITE

- Masina, laptop, telefon de servici;
- Comision conform performantelor;

Firma de proiectare si productie de echipamente moderne de telecomunicatii.