Area Sales Manager

ABN AMRO BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaz¿ si coordoneaz¿ planul de vânz¿ri al echipei
- Comunicarea planului si a activit¿tilor de vânz¿ri previzionate, echipei sale
- Recrutarea, angajarea, instruirea personalului si asigurarea mijloacelor necesare îndeplinirii eficiente a sarcinilor acestora
- Atitudine proactiv¿ în stabilirea programului echipei în vederea evidentierii performantelor în vânz¿ri si servisare
- Organizarea sedintelor periodice în scopul facilit¿rii comunic¿rii deschise
- Directioneaz¿ efortul în vederea optimiz¿rii si m¿ririi portofoliului actual de clienti prin aprofundarea relatiilor existente si prin vânzarea proactiv¿

CERINTE

- Absolvent de studii superioare
- Experient¿ în domeniu similar de minim 3 ani
- Abilit¿ti de vânzare, tenacitate, acuratete, gândire strategic¿, spirit de echip¿ si orientare c¿tre rezultate
- Abilit¿ti de management eficient al vânz¿rilor si al resurselor umane
- Abilit¿ti de interactionare cu clientii
- Bune cunostinte de limb¿ englez¿, alte limbi str¿ine constituind un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix motivant si comision f¿r¿ concurent¿ în piat¿;
- Conditii optime îndeplinirii obiectivelor stabilite;
- Training de specialitate si îndrumare profesional¿.

ABN AMRO Bank este una dintre cele mai importante institutii financiare mondiale, care si-a început activitatea în 1824 si opereaz¿ în prezent în peste 65 de t¿ri.
În toat¿ lumea, ABN AMRO p¿streaz¿ aceleasi valori: Integritate, Spirit de echip¿, Respect si Profesionalism.

Al¿tur¿-te ABN AMRO Next Generation!

Toate aplicatiile sunt confidentiale.