Area Sales Manager

Business IQ

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor companiei la nivel national;
- identificarea potentialilor clienti ai firmei: firme de constructii, lucrari de profil, investitori real estate si beneficiari finali;
- mentinerea si extinderea relatiilor cu posibli clienti: arhitecti, proiectanti si designeri;
- prezentarea produselor din portofoliu, asigurarea suportului tehnic;
- realizarea bugetului de vanzari si atingerea obiectivelor propuse.

CERINTE

- Studii medii sau superioare, preferabil tehnice (domeniul electric);
- Minim 2-3 ani experienta relevanta in domeniu (portofoliu de clienti);
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte bune de operare PC;
- Limba engleza la nivel mediu;
- Profil tehnic dezvoltat;
- Bune capacitati de comunicare, sinteza si raportare;
- Seriozitate, dinamism, organizare.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- salariu atractiv (salariu fix +bonusuri din vanzari);
- bonuri de masa;
- masina si telefon de serviciu.

Business IQ recruteaza pentru clientul sau, firm¿ profesionista de comercializare a obiectelor si corpurilor de iluminat decorative la cele mai inalte standarde de calitate, oferind clientilor sai solutii si alternative eficiente pentru proiectele de amenajari interioare ale spatiilor comerciale. O echipa tanara, dinamica, ambitioasa, cu un singur scop: anticiparea si satisfacerea celor mai pretentioase dorinte ale clientilor sai.

Business IQ is specialized in providing recruitment and selection services on the Romanian market. We focus on the specifics of your industry and help you make informed decisions about the right people for your business. We help our clients communicate, attract and select the best professionals and support our partners in the area of image building and recruitment.

Visit www.ecareer.ro for more information on our open positions.