Area Sales Manager

CasaEnrique

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura reprezentarea si promovarea marcilor din portofoliu in conformitate cu strategiile
companiei;
- Supravegheaza activitatea distribuitorilor si revanzatorilor din zona;
- Dezvolta si mentine o relatie
excelenta pe termen lung cu partenerii companiei;
- Indeplineste lunar target-ul de volum si cifra
de vanzari alocata;
- Contacteaza noi clienti cu potential ridicat;
- Transmite periodic rapoarte de vanzare catre
Directorul General.

CERINTE

- Studii superioare efectuate / master, MBA reprezinat un avantaj;
- Experienta minima in vanzari de 3 ani;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Bune abilitati de organizare, planificare si
negociere;
- Determinat in atingerea obiectivelor trasate de companie;
- Atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta;
- Spirit de echipa, entuziasm;
- Cunostinte de limba engleza (limba franceza reprezinta un avantaj);
- Cunostinte operare PC;
- Permis conducere cat.B (minim 1 an, fara evenimente).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, masina de serviciu, telefon;
- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere;
- Posibilitatea construirii unei cariere alaturi de o echipa performanta.

Casa Enrique este o companie straina producatoare si distribuitoare activa pe piata de produse de mobilier inca din anul 1995 cu un important portofoliu de produse de mobilier fabricate exclusiv din lemn si destinate in principal exportului, cu lansari anuale de colectii dezvoltate cu designeri de renume din Franta.