Area Sales Manager

HTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea si mentinerea relatiilor cu reteaua de distribuitori
Identificarea de potentiali colaboratori
Consilierea retelei de distribuitori d.p.d.v. tehnic si comercial
Mentinerea relatiilor cu departamentul de aprovizionare
Pregatirea, organizarea si dezvoltarea evenimentelor, lansarilor de produse, lansarilor de puncte de lucru
Monitorizarea pietei de termotehnica (concurenta, produse, preturi)
Monitorizarea, analizarea si raportarea rezultatelor firmelor din reteaua de distributie
Dezvoltarea si implementarea politicilor de marketing si vanzari

CERINTE

Studii tehnice superioare
Obigatoriu: limba engleza scris, citit, vorbit ¿ fluent ; germana reprezinta un avantaj
Carnet de conducere cat.B
Cunostinte excelente de operare PC, Word, Excel, PPT
Experienta minim 3 ani in termotehnica/constructii
Abilitati de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gandire pozitiva
Abilitati de organizare, planificare si control
Spirit de initativa, dorinta de perfectionare continua, spirit de echipa
Spirit de raspundere
Dorinta de promovare

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial stimulant
Comision atractiv in functie de valoarea contractului sau atingerea targetului
Lucru in cadru unei echipe tinere
Posibilitati reale de afirmare

Cel mai important producator german de echipamente de incalzire, Vaillant, cat si alte firme de top producatoare de radiatoare - Dia Norm Warme, incalzire industriala - Kroll, arzatoare pe combustibili gazosi sau lichizi - Giersch, fitinguri din cupru si bronz - Sanha, tevi din cupru - Wieland sunt reprezentati pe piata din Romania inca din 1994 de importatorul exclusiv HTC.
Calitatea de top a produselor importate de HTC se oglindeste pe piata din Romania si prin calitatea angajatilor firmei. De asemenea, fapul ca reprezinta cele mai importante firme germane din domeniu pe piata din Romania confera echipei HTC o sansa in plus in evidentierea atat a calitilor individuale din domeniile in care au fost pregatiti cat si a celor colective, de lucru in echipa.