AREA SALES MANAGER

Vanto

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trimite CV ul la contact@vanto.ro
Responsabilitati
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti.
- Urmarirea realizarii planului de vanzari.
- Urmareste permanent activitatea concurentei.
- Preluarea comenzilor de la clienti, centralizarea lor si organizarea livrarii acestora cu serv. logistic.
- Monitorizarea permanenta a clientilor activi si a celor potentiali pentru a identifica nevoile acestora pentru a creste volumul de vanzari;
- Cunoasterea detaliata a ofertei de produse si prezentarea acesteia catre clienti. In acest sens rugam accesati web site-ul nostru: www.vanto.ro

Descrierea firmei
Importator exclusiv in Romania, de peste 8 ani, accesorii moda Italia : dresuri dama, lenjerie modelatoare si ciorapi barbati.
Distributie produse in toata țara in retele retail fasion si magazine independente de fashion/lenjerie/incaltaminte.
Web site : www.vanto.ro

CERINTE

Cerinte
- Studii medii / reprezinta un avantaj studii superioare ( nu neaparat in domeniul economic) ;
- Experienta in vanzari/distributie minim 2 ani ( experienta in domeniul fashion reprezinta un avantaj);
- Orientat spre rezultat, dornic sa-si maximizeze veniturile
- Cautam o persoana energica, dinamica, bun negociator, cu abilitati de comunicare, spirit analitic si structurat.
- Posesor carnet auto cat B.
- Disponibilitate pentru deplasari periodice.
- Cunostinte operare PC/Laptop (excel, word, corespondenta comerciala pe mail)
- Dorim un angajament pe termen lung. Cautamn o persoana stabila care doreste sa progreseze in cariera.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Pachet salarial atractiv ( salariu fix + comision);
- Bonusuri : tichete de masa, telefon mobil, tableta,
- Masina de serviciu dupa primele 6 luni de activitate.
- nediu de lucru prietenis/ echipa tanara.

VANTO este destinația online pentru shoppingul de calitate. Ne adresăm sexului frumos, dar și sexului masculin și oferim produse pentru întreaga familie, pentru toate vârstele.

Doamnele și domnișoarele pot alege dintr-o gamă variată de dresuri și sosete pentru femeia modernă, care preferă să economisească timp și face cumpărăturile online. Bărbații, tinerii, pot alege șosete pentru fiecare ținută și activitate. Le oferim șosete fashion, de eveniment și șosete speciale pentru sport. Părinții pot opta pentru ciorapii pentru fetițe, care le vor înveseli ziua cu modele și coloristică special gândite pentru ele.

Cele mai pretențioase femei și cei mai exigenți și stilați bărbați vor simți compatibilitate de la prima purtare, întrucât toate produsele VANTO au trecut testul calității. Pentru că ne dorim să vă oferim cele mai bune produse, de o calitate ireproșabilă, am ales să lucrăm cu companii din Italia, și am selectat branduri renumite pentru calitate. Pe piața din România, Vanto.ro este, de peste opt ani, reprezentant exclusiv al Levante și RightLeft, branduri care garantează calitatea și sunt apreciate la nivel internațional.

Magazinul online www.vanto.ro este locul în care fiecare își găsește perechea potrivită, fie că este vorba de dresuri, șosete sau ciorăpei pentru copii.