AREA MANAGER (Industria Automotive)

SKUBA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru dezvoltarea operatiunilor din Romania, ne gandim la un punct de prezenta in zona dumneavoastra si cautam condidatul potrivit pentru pozitia de Area Manager (Craiova / Oradea / Sibiu). Va rugam sa trimiteti CV-ul la adresa: nicoleta@skuba.ro.

Descrierea generala a pozitiei:

- Deschiderea, administrarea si dezvoltarea unei sucursale locale si a teritoriului de afaceri alocat
- Identificarea noilor oportunitati de afaceri in zona si atragerea de new business
- Identificarea nevoilor obiective ale clientilor potentiali, traducerea acestora in termenii comerciali potriviti: preturi, discount-uri, termene de plata si limite de credit
- Colectarea eficienta a debitelor
- Largirea permanenta a protofoliului de clienti activi
- Cunoasterea si monitorizarea permanenta a competitiei
- Actualizarea continua a informatiilor si cunostintelor tehnice in domeniu pentru a oferi clientilor consultanta performanta
- Recrutarea, motivarea si coordonarea echipei
- Managementul relatiei cu partenerii comerciali
- Administrarea afacerii pe zona alocata: preturi, costuri, mark-up si margini
- Managementul stocurilor, alte aspecte financiare

CERINTE

- Experienta relevanta in industrie intr-o pozitie de management, coordonare de echipe de vanzari, consultanti, magazine etc.
- Experienta profesionala in domeniul pieselor de schimb pentru camioane sau vehicule comerciale, este o conditie obligatorie
- Buna cunoastere a pietei locale
- Cunoasterea si monitorizarea competitiei
- Abilitatea de a stabili si a mentine relatii de afaceri stranse cu partenerii comerciali, de a genera preferinta in raport cu competitia
- Abilitati de negociere
- Abilitati de prezentare si comunicare
- Abilitati antreprenoriale
- Abilitati de coordonare si organizare
- Spirit de echipa
- Limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltarea profesionala si cariera
- Pachet salarial atractiv, corelat cu performantele
- Mediu de lucru profesional, toate instrumentele necesare activitatii

Web: http://www.skuba.biz

Grupul SKUBA, cu sediul central in Tarile Baltice, comercializeaza repere de schimb pentru camioane si remorci.
Cu operatiuni in 15 tari europene, Grupul este prezent in Romania incepand cu anul 2009, prin subsidiara sa - SKUBA Romania.
SKUBA Romania are o prezenta centrala, in Bucuresti, si alte 4 sucursale in Cluj, Pitesti, Brasov, Constanta cu peste 30 de angajati in aceste birouri.