Application Consultant ECM

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Configurarea, testarea si implementarea de solutii software bazate in principal pe platformele EMC Documentum/IBM Filenet/Alfresco

- Redactarea documentatiei tehnice specifice proiectelor

- Support level 2 pe solutiile dezvoltate

- Efectuarea analizei tehnice precum si oferirea de consultanta tehnica pe solutiile realizate pentru clientii companiei

- Training si asistenta post-implementare pentru solutiile furnizate

CERINTE

- Minim 2 ani experienta in implementarea unei solutii de Document Management.

- Experienta in dezvoltare MS-SQL (T-SQL, Stored Procedures, XML Data etc)

Cunostinte solide de JAVA, XML Transformation/Validation reprezinta un avantaj major

- Cunostinte de administrare a unui server de aplicatii (de exemplu: WAS, Jboss, Tomcat)

Certificarea IBM Certified System Administrator - WebSphere Application Server 6.1/7.0 reprezinta un avantaj

- Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);

- Absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", Matematica - "Informatica economica" sau alte facultati cu profil de informatica.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).