Application Consultant

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este deschisa in cadrul diviziei Information Management Business Solutions.

Responsabilitati

Participarea in etapa de analiza a cerintelor clientului, in scopul validarii acestora si oferirii de recomandari tehnice de implementare
Dezvolta solutii pe platformele din portofoliul companiei ( Ex: EMC Captiva, EMC Documentum, )
Asigura support de nivel 2 pentru solutiile dezvoltate
Redacteaza documentatie pentru solutiile dezvoltate ( Ex: Manual de instalare, Manual de utilizare)

CERINTE

Cunostinte de progamare in limbajele VB,.NET si/sau C# and ASP.NET
Experienta in dezvoltarea de scripturi pentru baza date, de preferat Microsoft SQL
Aduce un avantaj experienta anterioara in lucrul cu alte platforme enterprise de gestionare electronica a documentelor, scanare si indexare.
Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);
Absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", "Automatica si Calculatoare", Matematica - "Informatica economica" sau alte facultati cu profil de informatica.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).