COORDONATOR NATIONAL

Romanian Angel Appeal

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fundatia Romanian Angel Appeal, organizatie non-profit, recruteaza in vederea angajarii cu contract de
munca, pe perioada determinata, in cadrul proiectului „Si ei trebuie sa aiba o sansa – Program de sprijin
pentru integrarea sociala si profesionala a persoanelor cu tulburari de spectru autist”, co-finantat din
Fondul Social European prin Programul Operational Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane
2007 – 2013 – „Investeste in oameni!” Axa prioritara 6 "Promovarea incluziunii sociale", Domeniul major
de interventie 6.2 "Imbunatatirea accesului si a participarii grupurilor vulnerabile pe piata muncii" un
Coordonator National de Proiect.
Responsabilitati:
• Asista managerul de proiect in recrutarea si monitorizarea expertilor angajati in cadrul
proiectului,
• Mentine relatia cu Partenerul 1 (Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale – Directia
Generala Protectia Copilului) si relatia cu autoritatile locale,
• Coordoneaza semnarea acordurilor de parteneriat in cadrul proiectului,
• Raspunde de buna implementare a activitatilor proiectului in plan local,
• Realizeaza si coordoneaza desfasurarea vizitelor de monitorizare si evaluare in locatiile de
implementare a proiectului,
• Contribuie la realizarea rapoartelor tehnice si a cererilor de rambursare,
• Asigura in plan local reprezentarea RAA in relatie cu partenerii si autoritatile, beneficiarii, mass
media, precum si alte persoane implicate in dezvoltarea proiectului,
• Contribuie la desfasurarea campaniilor de informare si sensibilizare din cadrul proiectului,
• Participa la activitatile de planificare strategica precum si la alte activitati care au ca scop
dezvoltarea organizatiei.

CERINTE

Cerinte:
• Studii superioare (socio-umane/medicale/juridice). Studiile medicale constituie un avantaj ;
• Experienta de minimum 5 ani in coordonarea proiectelor nationale privind respectarea
drepturilor copilului;
• Disponibilitate de a calatori, abilitate de negociere, experienta in lucru cu autoritati publice ;
• Experienta de participare la elaborarea de metodologii, strategii, planuri de actiune ;
• Capacitate de reprezentare a organizatiei in raport cu terti (ex: conferinte de presa locale etc.) ;
• Experienta de coordonare echipe (recrutare, selectie, monitorizare) constituie un avantaj ;
• Experienta de lucru in aria de activitate a proiectului (copii cu dizabilitati, copii cu autism).

BENEFICII OFERITE

Potentialii candidati sunt rugati sa depuna o aplicatie completa constand in:
- Curriculum vitae in format Europass, in limba romana, cu specificarea postului vizat;
- Copii xerox dupa diplomele, atestatele si certificatele de absolvire care atesta
informatia continuta în CV si conformitatea cu cerintele postului
- Scrisoare de motivatie.
Termenul limita pentru depunerea aplicatiilor este 30 aprilie 2011, ora 17.00.
Aplicatiile pot fi depuse direct la secretariatul Fundatiei RAA din Str. Agricultori 116 A, sectorul 2,
Bucuresti (intrarea prin Aleea Alexandru Tzigara Samurcas), transmise prin e-mail la adresa
resurseumane@raa.ro sau transmise prin fax la numarul 0213232490.
Numai aplicatiile complete, transmise pâna la termenul limita vor fi luate in considerare in vederea
selectarii pentru interviu.
Fundatia Romanian Angel Appeal este un angajator care ofera egalitate de sanse
PENTRU MAI MULTE DETALII ACCESATI:

Fundatia Romanian Angel Appeal (Apelul Ingerului Roman) este o organizatiei non-profit infiintata in anul 1991, acreditata ISO 9001:2008, care deruleaza in prezent Proiectul „Si ei trebuie sa aiba o sansa"Program de sprijin
2007 – 2010 – „Investeste in oameni!” Axa prioritara 6 "Promovarea incluziunii sociale", Domeniul major
de interventie 6.2 "Imbunatatirea accesului si a participarii grupurilor vulnerabile pe piata muncii"