anunt de vanzare b2b

B&M Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate de resurse umane cauta coleg pentru departamentul  de vanzari.
Responsabilitati
-Realizarea planului de vanzari, a ofertelor de vanzare;
-Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti;
-Indeplineste targetul de vanzari stabilit cu conducerea societatii;
-Realizeaza prezentari de servicii la potentiali clienti si la clientii societatii;
-Participa la intalniri cu potentialii clienti si cu clientii societatii;
-Negociaza cu potentialii clienti si clientii societatii in baza informatiilor stabilite in prealabil cu managementul societatii;
-Raspunde de asigurarea maximei profitabilitati pentru companie prin realizare de noi contracte si mentinerea celor existente;
-Are obligatia de a dezvolta relatiile cu clientii si trebuie sa manifeste un spirit pro-activ;
-Raportari saptamanale si lunare;

CERINTE

- Studii medii/superioare;
- Experienta in domeniul vanzarilor- minim 1 an;
- Cunoastinte PPS, WORD, Excel si MS Outlook;
- Initiativa, spirit proactive;
- Tehnici de vanzare si negociere;
- Capacitatea de a lucra in echipa, rezistenta la stres si capacitati de lucru eficient la termene;
- Orientare spre cerintele pietei;
-Cunoasterea limbii engleze nivel mediu.

Oferta (bonusuri, beneficii in functie de rezultatele obtinute)

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei companii de consultanta
-Mediu de lucru tanar si dinamic