Animator 2D - animatie digitala, proiect animatie copii

S.C. ARTGROUND WEB MEDIA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de animatie digitala (personaje, decoruri, animale) pentru un film de animatie 2D
- lucrul in echipa coordonata de actualul Senior Animator al proiectului
- colaborarea cu ceilalti membrii ai echipei (regizor, scenarist, desenatori, samd) in vederea realizarii standardelor de calitate si cerintelor de scenariu
- respectarea cu strictete a termenelor de executie si livrare a materialelor

CERINTE

- Adobe After Effects - foarte bine
- Adobe Illustrator (grafica/desen vectorial, decupaje) - foarte bine
- Adobe Photoshop (grafica/desen) - foarte bine
- Aptitudini dezvoltate de lucru in echipa
- Meticulozitate, atentie sporita la detalii
- Seriozitate, capacitate de lucru sustinut si de respectare stricta a termenelor de lucru
- Candidatii selectati vor trebui sa parcurga, in etapa finala a interviului, un test practic de animatie

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra in afara birourilor noastre (din orice localitate), cu conditia respectarii strice a termenelor si programului de lucru
- lucrul intr-un mediu placut, dinamic si prietenos
- posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale, ca membru al unei echipe de profesionisti
- venit fix + procent din veniturile totale realizate din distributia internationala a filmului

Dezvoltare solutii si aplicatii web, animatie 2D, productie video, web & graphic design.