ANGAJEZ AGENTI ASIGURARI

PROFESSIONAL COMPLETE INSURANCE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem o societate de asigurari cu un numar mare de clienti si urmarim sa promovam , cultura publica in domeniulasigurarilor, prin oferirea de informatii corecte tuturor celor interesati si subliniind importanta asigurarilor in orice domeniu.
Asiguram in primul rand succesul parteneriatelor noastre prin reprezentarea intereselor clientilor nostri in ceea ce priveste:controlul, administrarea si transferul riscurilor;reprezentare si asistenta in negocierea si solutionarea eventualelor daune.
Toti clientii nostri beneficiaza gratuit de :
- Asistenta daune;
- Unitate service proprie;
- Autoturism la schimb;
- Livrarea politelor .

Responsabilitati
- asigurarea suportului in activitatea de emitere polite/contracte asigurare
- gestionarea fizica si informatica a politelor/contractelor de asigurare
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii companiei
- diverse sarcini administrative

CERINTE

Cerinte
- studii medii/superioare
- existenta codului RAF de agent constituie un avantaj
- tehnici de negociere si vanzare
- contactare potentiali clienti
- identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor
- incheierea contractelor si urmarirea derularii acestora
- buna capacitate de comunicare
- operare PC (word, excel, outlook)
- atitudine pozitiva.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- comisioane atractive si bonusuri atractive
- fara target, fara program
- suplimentarea veniturilor cu efort minim

-Experienta in vanzarea de produse si servicii financiare reprezinta un avantaj
-Oportunitati de cariera si dezvoltare profesionala si personala
--Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare
-O gama completa de produse si servicii financiare de asigurare si o oferta competitiva,capabile sa satisfaca nevoilor diverse de protectie financiara ale clientilor nostri
-Programe de training