Angajam ASISTENT MANAGER (SEF CABINET) pentru SECRETARUL GENERAL al C.N.S.L.R. - FRATIA

Confederatia Nationala a Sindicatelor Libere din Romania - FRATIA (C.N.S.L.R. - FRATIA)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea suportului administrativ pentru Secretarul general în vederea urmăririi activităţilor și sprijinirii operaţiunilor zilnice.
Atribuţii:
a) să înțeleagă prioritățile activităților Secretarului general și să acorde suport în derularea acestora;
b) să pregătească documentele solicitate, asigurându-se că sunt corecte și finalizate în timp util prin utilizarea mijloacelor IT relevante;
c) să acorde sprijin în organizarea conferințelor și a altor evenimente ale confederației;
d) să pregătească, organizeze și să ia parte la ședințe și să alcătuiască procese verbale;
e) să întocmească rapoarte și diverse documente conform solicitărilor;
f) să gestioneze corespondența și să proceseze răspunsuri;
g) să gestioneze și actualizeze calendarul Secretarului general în vederea planificării activității;
h) să asigure fluxul de informații conform solicitărilor;
i) să coordoneze deplasările în interes de serviciu interne și internaționale ale Secretarului general;
j) să se asigure că există necesarul de birotică și echipamentele de birou;
k) să stabilească raporturi de muncă eficiente cu toţi colegii şi alte entităţi interne/externe.

CERINTE

Cerinte generale:
Candidaţii trebuie să îndeplinească următoarele condiţii:
a) să fie absolvenţi de studii superioare, dovedită prin diplomă de licență;
b) experiența profesională relevantă intr-o functie de asistent manager sau similar reprezintă un avantaj;
c) să aibă cunoştinţe de limba engleză (scris şi vorbit);
d) să aibă cunoştinţe solide în domeniul redactării/transmiterii/înregistrării/repartizării corespondenţei oficiale;
e) să posede abilităţi în domeniul utilizării Microsoft Office;
f) să aibă capacitate de adaptare rapida si flexibilitate in functie de prioritati;
g) să dea dovadă de profesionalism, să fie abordabil, de încredere și prompt în toate segmentele de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, program de lucru flexibil.