ECONOMIST / CONTABIL

S.C. CONSTRIAL COMPACT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• inregistrarea documentelor contabile in programele de contabilitate
• intocmirea balantei de verificare
• intocmirea bilantului contabil
• intocmirea declaratiilor fiscale
• mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
• elaborarea lunara a rapoartelor de activitate specifice societatilor
• alte sarcini contabile

CERINTE

Studii:
- absolvent de studii economice superioare;

Vechime:
- să probeze experienţa de minim 3 ani în domeniu, cuprinzând toate aspectele activităţii financiar-contabile;

Cunoştinte:
- să posede cunoştinţe temeinice în ceea ce priveşte sistemul organizatoric şi financiar-contabil;
- să posede cunoştinţe solide în ceea ce priveşte legislaţia în vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- să probeze o bună cunoaştere a conducerii contabilităţii computerizate;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant.

Companie de construcţii din Bucureşti, specializată în construcţii civile.