Angajam Web Developer!

Magic Smart Grup SRl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Studii superioare: Informatica, Matematica;
Gandire algoritmica, atentie la detalii si capacitate de a lucra cu termene limita;
Persoana organizata si responsabila;
Usurinta in a lucra intr-o echipa;
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu.

CERINTE

Cerinte specifice:

Experienta in dezvoltarea de aplicatii web ( cel puțin 1 an );
Cunostiinte PHP și SQL ( MySQL , PostgreSQL );
Cunoștiințe de bază de concepte front-end ( HTML , CSS , JavaScript ) ;
Cunoștiințe de servicii web ( RESTful / SOAP ) , JSON , XML , servere de web ( Apach ) , Linux , protocoale de comunicare ;
Cunostiinte a cadrelor MVC ( Zend Framework , cadru CodeIgniter ) ;

BENEFICII OFERITE

Descrierea jobului

• Dezvolta aplicatii pe baza specificatiilor primite;
• Analizeaza si propune solutiile tehnice pentru proiectele in lucru;
• Efectueaza lucrari de mentenanta asupra aplicatiilor existente;

Descrierea companiei

Suntem unul dintre cele mai mari saloane de infrumusetare din Bucuresti.
Istoria lantului MAGIC incepe in anul 2007, odata cu deschiderea primului salon, in zona Otopeni.
In acest moment suntem prezenti in 8 zone diferite ale Bucurestiului:
Otopeni, Rahova, Pantelimon, Dristor, Berceni, Militari, Drumul Taberei, Victoriei, si nu dorim sa ne oprim aici!
Suntem de parere ca o conditie esentiala a succesului este reprezentata de o echipa profesionala si dedicata. In prezent avem un personal compus din peste 200 de angajati, fiecare dintre acestia fiind atent trainuti de specialisti din domeniu.