Programator IT

INSTITUTUL DE MANAGEMENT IN ASIGURARI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana care va ocupa postul de programator de sistem informatic va trebui sa cunoasca si sa stapaneasca destul de bine urmatoarele notiuni si sisteme de operare:
- Medii de programare Visual Studio
- Baze de date SQL, Access
- Internet HTML, JAVA Script
- Retele de calculatoare (MS)
- Management de proiect
- Cunostinte solide operare MS Office
- Limba engleza la nivel mediu (scris, citit)
- Sistem operare HARDWARE – WINDOWS X7 Profesional, WINDOWS Server 2008, cunostinte CPANEL Server de e-mail
Pe langa cele mentionate mai sus va trebui sa asigure si partea de HELP-DESK.

CERINTE

1. Elaboreaza si intretine aplicatii software si baze de date
2. Ofera asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate
3. Dezvolta baza de cunostinte de specialitate a compartimentului
4. Asigura buna functionare a echipamentelor din dotare

BENEFICII OFERITE

Se va discuta in cadrul interviului.

Institutul de Management în Asigurări este o entitate specializată în educaţia profesională, fondată de către Comisia de Supraveghere a Asigurărilor (CSA).

Institutul a căpătat o nouă legitimitate prin aprobarea de către Parlament a O.U.G. nr. 117/2007 pentru modificarea Legii nr.32/2000, în care se stipulează ca atribuţie a Consiliului CSA înfiinţarea şi coordonarea Institutului de Management în Asigurări (IMA), persoană juridică de drept privat, nonprofit.

IMA are ca principal obiectiv asigurarea în mod unitar a pregătirii, perfecţionării şi specializării profesionale a persoanelor care lucrează în domeniul asigurărilor, precum şi atestarea şi coordonarea activităţii de calificare profesională a persoanelor care îşi manifestă intenţia de a lucra în acest domeniu, în activităţi conexe asigurărilor şi în domenii similare cu cel al asigurărilor.