Angajam medic veterinar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice unui medic veterinar pentru animale de companie;
Capacitatea de a diagnostica si a prescrie tratamente corespunzatoare;
Manopera si interventii chirurgicale;
Recomandarea de produse si vanzarea dietelor veterinare;
Prezentarea serviciilor oferite de cabinet clientilor;
Preluarea cazurilor generale sau a urgentelor si solutionarea lor;
Cosmetizarea animalelor (tuns igienic, toaletare, etc);
Stabilirea necesarului de medicamente, accesorii si consumabile din cabinet;
Mentinerea contactului cu furnizorii si colaboratorii societatii;
Efectuarea comenzilor si receptionarea acestora;
Mentinerea curateniei la locul de munca.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa cunoasca activitatile de rutina intr-un cabinet veterinar;
Experienta minima de 3 ani intr-un cabinet sau clinica veterinara, pe post de medic principal pe o tura;
Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara cu drept de libera practica a medicinei veterinare in Romania;
Cunoscator al procedurilor chirurgicale specifice (ex. mica chirurgie);
Cunostinte de operare PC;
Persoana punctuala, iubitoare de animale, organizata, dedicata meseriei;
Abilitati bune de comunicare, planificare si de relationare cu clientii;
Persoana flexibila care se adapteaza usor cerintelor.

BENEFICII OFERITE

Angajare cu forma legala, contract de munca pe 8 ore;
Mediu de lucru placut, personal tanar;
Program de lucru 6 ore pe zi (tura I: 09:00 – 15:00; tura II: 15:00 – 21:00), doua weekend-uri lucrate pe luna (program: 10:00 – 16:00);
Salariu fix + comision + bonus lunar in functie de performanta;
Se ofera zile libere pentru zilele de sarbatori legale lucrate;
Colaborare pe termen lung.