Angajam mecanic si ajutor mecanic

Van International & Co SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mecanicul auto se ocupa de inspectia masinilor pentru a descoperi defectele si a lua hotarari cu privire la procedurile de reparatii. De asemenea, sta­bileste gradul de uzura al masi­nii in raport cu conditiile de functionare ale partilor componente, repara si inlocuieste diferite piese, ansamble si subansamble, precum si accesoriile acestora - motoare, cutii de viteza, ambreiaje, sisteme de franare, alternatoare, sisteme mecanice, hidraulice si pneumatice.

CERINTE

Efectueaza lucrarile de reparatii auto repartizate de catre Responsabilul de Atelier
Respecta tehnologia reparatiilor si conditiile de calitate impuse de catre normativele constructorului
Efectueaza un control final la terminarea ciclului de reparatie pentru a se asigura de calitatea lucrarilor de reparatie
Informeaza Responsabilul de Atelier despre toate nonconformitatile observate la autovehicolul aflat in reparatie
Cere ajutorul Responsabilului de Atelier sau al colegilor pentru toate problemele tehnice pe care nu le poate rezolva singur
Comunica Responsabilului de Atelier de indata ce a terminat reparatia
Foloseste si are grija de sculele si dispozitivele primite in dotare cat si de cele aflate in dotarea atelierului
Depoziteaza reziduurile rezultate in urma procesului de reparatie in containerele special amenajate, respectand destinatia acestora
Mentine ordinea si curatenia in atelier, impreuna cu ceilalti colegi

BENEFICII OFERITE

Salariu fix cu posibilitate de crestere in functie de implicarea si realizarile fiecaruia
Bonuri de masa
Recompense financiare suplimentare zilnice/saptamanale
Concediu anual platit
Zile libere legale
Respectarea programului de lucru
Pauza de masa
Contract pe perioada nedeterminata

Activitatea de service auto este autorizata si certificata din punct de vedere al calitatii de R.A.R., in acest domeniu gama de servicii fiind foarte diversificata acoperindu-se practic tot ce inseamna reparatii si intretinere auto, fara tinichigerie. Activam in domeniu de 17 ani.