Angajam expert contabil cu limba italiana

SC RECONTA MANAGEMENT GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de contabilitate din Bucuresti angajeaza expert contabil pentru evidenta contabila completa la clienti societati comerciale din diverse domenii de activitate.
Responsabilitati:
- inregistrarea documentelor pentru un portofoliu de clienti;
- intocmirea balantei de verificare;
- intocmire si depunere declaratii fiscale;
- intocmire situatii financiare infra-annuale, semestriale si anuale;
- gestiunea personalului;
- intocmire rapoarte de management;
- acordarea de consultanta clientilor in domeniile mai sus mentionate.

CERINTE

- Cunostinte solide in domeniul contabilitatii si consultantei fiscale, declaratii fiscale, bilanturi, gestiune si operatii cu personalul;
- Experienta de minim 5 ani , cuprinzand toate aspectele activitatii financiar - contabile;
- reprezinta un avantaj experienta acumulata in cadrul unor societati de contabilitate;
- Experienta de lucru in echipa;
- Cunostinte utilizare program de contabilitate Saga ;
- Cunostinte de limba italiana reprezinta o cerinta indispensabila;
- Cunostinte de operare pc.
- Abilitati de comunicare - capacitatea de a explica detaliat situatii contabile / spete fiscale.

RECONTA MANAGEMENT GROUP S.R.L. este o societate de contabilitate, expertiza contabila si servicii de consultanta in domeniul financiar - contabil. Societatea noastra este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania sub nr.2538 din 22.12.2004. Scopul echipei noastre este sa oferim servicii profesionale si de calitate adecvate afacerii dumneavoastra. Serviciile noastre se adreseaza tuturor categoriilor de firme, indiferent de marime sau domeniu de activitate .