Angajam asistent editor foto - video

Artifex Progressio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Va lucra sub atenta indrumare a Editorului sef, si va urma indicatiile acestuia ;
- Va fi implicat in proiectele companiei, in mare parte axate pe crearea de produse web ;
- Va face editari foto (cu Photoshop , Corel, etc) si video (premontaje, montaje) ;
- Sa cunoasca si sa foloseasca cat mai bine programele enumerate mai jos ;
- Programul de lucru: full time cu disponibilitatea de a lucra ocazional si in weekend-uri.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba cunostinte de utilizare (cel putin la nivel minim) pentru urmatoarele programe:
- pachetul Microsoft Office (in special Powerpoint) ,
- pachetul Corel (Corel Draw si Corel Photo Paint) ,
- pachetul Adobe : Photoshop, After Effects, Ilustrator, Adobe Premiere Pro, Adobe Soundbooth,
- pachetul Grass Valey (Edius) ,
- sa aiba cunostinte medii spre avansate in utilizarea soft-urilor de optimizare si captura audio-video ,
- sa cunoasca reguli de montaj elementare "gramatica montajului" ,
- sa fie creativ si inventiv (aceste calitati au o pondere mare pentru obtinerea bonusurilor) ,
- sa faca fata cu brio stresului si termenelor limita ,
- sa aiba experienta in folosirea unui aparat foto sau a unei camere video daca este cazul.
- Obligatoriu sa prezinte un portofoliu !

BENEFICII OFERITE

- Oferim contract si carte de munca.
- Salariu motivant. In functie de performanta oferim si bonusuri pentru anumite proiecte.

Suntem o companie noua, in plina ascensiune, cu un colectiv tanar si dornic de a invata si de a se afirma.