Angajam agent vanzari

MAP ADVISORS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea job:

- Interactiunea telefonica cu clientii pentru a le oferi informatii despre serviciile media/publicitare oferite de catre compania noastra;
- Preluarea apelurilor telefonice si inregistrarea informatiilor in baza de date;
- Contactarea telefonica a potentialilor clienti;
-Incheierea contractelor cu potentialii clienti (doar prin email, fara deplasare)

Responsabilitati:

- Initiaza apeluri telefonice catre clientii existenti cu scopul de fidelizare a acestora sau apeluri catre clienti noi pentru incheierea de contracte noi;
- Respecta procesele si procedurile de lucru agreate;
- Tine evidenta tuturor solicitarilor primite de la clienti si inregistreaza in sisteme detalii ale discutiilor cu clientul;

CERINTE

Cautam agent vanzari telefon;

Cerem:

Persoana trebuie sa fie organizata si responsabila;
- Initiativa, perseverenta, implicare, indrazneala;
- Comunicare de impact si orientare spre solutii;
-Cunostinte minime de utilizarea pachetului Microsoft (Word, Excel, Outlook);
-Foarte bune abilitati de comunicare si persuasiune, limbaj fluent, vocabular bogat si expresiv;
- experienta de minimum 6 luni pe orice post in vanzari constituie avantaj, dar nu este obligatoriu;
- Tinuta si atitudine profesionale;
- capabil sa lucreze in echipa;

BENEFICII OFERITE

Oferim:

- sistem motivant de salarizare (salariu fix + comision din vanzari);
- salariul se va negocia in cadrul interviului in functie de nivelul de pregatire al fiecarui candidat;
-program lejer si flexibil;
-job ideal pentru studenti si pentru candidatii fara experienta care au nevoie de practica in domeniul "Media/PR/Marketing"

Cautam o persoana deschisa, comunicativa, creativa, vorbareata si cu o atitudine pozitiva.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de publicitate