Angajam agent turism cu experienta minim 6 luni

Agentie de turism

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce responsabilitati ai?

- prezentarea si vanzarea produselor turistice
- cunoasterea in detaliu a programelor turistice, a serviciilor de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei
- efectuarea rezervarilor
- pregatirea documentelor aferente inainte si in timpul vanzarii (facturare, emitere documente fiscale si de calatorie)
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii/furnizorii actuali si atragerea de clienti/furnizori noi
- dezvoltarea retelei de distributie existenta
- corespondenta cu clientii
- realizarea de rapoarte, analize privind vanzarile

CERINTE

Ce conditii trebuie sa indeplinesti?

- experienta in cadrul unei agentii de turism pe departamentul vanzari (Experienta sa fie realizata recent) de minim 6 luni - 1 an
- cunoasterea produselor turistice si sistemelor b2b ale touroperatorilor din Romania dar si externi( Christian Tour, Cocktail Holidays, TezTour, Paralela45, Prestige Tour, Fibula , etc...)
- buna cunoastere a limbii engleze
- cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, Excel, Word, Outlook, Internet)
- experienta in vanzari, administrare conturi clienti (rezervari, confirmari, facturare, urmarire plati)
- cunostinte de geografie
- persoana capabila sa sa se integreze si sa lucreze intr-o echipa deja formata si operationala
- persoana dinamica, rezistenta la stres
- foarte bune abilitati de comunicare si vanzare
- aptitudini organizatorice si de coordonare
Reprezinta un avantaj cunostintele solide si relevante in operarea sistemelor de rezervari, specifice industriei turistice. (Bistro, Traffics, GTA, Hotelcon etc.).

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism touroperatoare.