Angajam agent de turism

SC TRAVEL 4 FUN TOGETHER SRL

24-04-2017 | EXPIRA LA 24-05-2017

Job expirat

RESPONSABILITATI

- experienta in activitatea de turism si in activitatile de promovare a serviciilor turistice prin e-mail marketing, website s.a.
- cunostinte foarte bune de operare PC
- cunostinte bune de geografie;
- capacitate de lucru in echipa;
- creativitate si initiativa
- dorinta de invatare si perfectionare profesionala.

Responsabilitati principale ale postului:
- Crearea, prelucrarea si promovarea produselor turistice

- Introducerea ofertelor pe site-urile agentiei

- Administrarea site-urilor agentiei

- Crearea si trimiterea de newslettere

- Administrare baza de date clienti

- Prezentarea si vanzarea produselor turistice.


CERINTE

Disciplinata, amabila, serioasa,
Pasionata de turism, cu minim 2 ani experienta in domeniu (daca ai lucrat pe partea de Back Office - responsabil de dezoltarea relatiilor cu agentiile partenere ai un mare avantaj !)
Capabila sa te descurci cu usurinta in sistemele de rezervari si sa oferi partenerilor nostri solutii complete.
Studii cu specializare in turism, daca sunt si superioare cu atat mai bine.
Cunoscatoare a limbii engleze la un nivel cel putin mediu ;


BENEFICII OFERITE

Info-trip-uri gratuite, atat in tara cat si in strainatate
Seminarii in turism gratuite,
participari la Targuri si expozitii


DESCRIEREA FIRMEI

Fondata in 2011, Travel for fun este o agentie tour – operatoare avand angajati cu experienta, ce ofera servicii si oferte turistice la cele mai inalte standarde.
Personalul bine calificat si cooperativ, incluzand agenti de turism, consultanti in turism si ghizi cu experienta, va garanteaza vacante de vis. Prin eficienta si siguranta cu care raspundem cererilor clientilor, suntem un partener de incredere ai acestora si colaboratorilor nostri.
Echipa Travel for fun va ofera cele mai complete pachete turistice prin implicarea concreta in acest domeniu.
Va oferim pachetele turistice cu raport optim pret/calitate, conform ofertelor pietei actuale.
Agentia este specializata pe urmatoarele categorii de servicii turistice:
– excursii tematice cu caracter cultural, sejururi externe pentru individuali si grupuri, inclusiv seniori, city-breaks, last minute.
– servicii de transport international cu autocar sau avion, la cerere.
– consultanta turistica.