Android Developer

Under Development Office

Job expirat

RESPONSABILITATI

Under Development Office este in cautarea a doi programatori de Java Android.

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Concepte abstracte de programare orientata obiect
- Capacitatea de rezolvare a problemelor si simt practic
- Fluent in Java si Android SDK
- Familiar cu Eclipse, Intellij IDEA, sau NetBeans
- Domiciliu in Bucuresti
- Cunostinte in materie de GIT sau platforme similare de DVCS
- Abilitati de lucru in echipa
- Cunostinte avansate de limba engleza

Optional si foarte apreciat:
- Cunostinte medii de Adobe Photoshop
- Cunostinte de HTML, Javascript & CSS
- Basic networking protocols ( requesturi HTTP, REST & SOAP Clients, etc.)

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant cu posibilitate de bonusare in functie de performanta/inovatie
Asigurare de sanatate privata
Proiecte nationale si internationale complexe si foarte satisfacatoare
O echipa profesionista si un mediu de lucru dinamic si placut
Spatiu de lucru ergonomic, echipat cu iMac, precum si un smartphone sau tableta Android la alegere
Orar flexibil in functie de posibilitati
Team building frecvent

Under Development Office este formata dintr-o echipa de fanatici ce aspira intotdeauna la software elgant, simplu si ingenios. Ca un inginer IT, vei avea oportunitatea de a lucra, impreuna cu echipa, la proiecte interesante din toata lumea.

Pe scurt, nu exista un loc mai bun unde poti sa iti incepi cariera in inginerie IT sau sa iti devolti in continuare abilitatie de dezvoltator si sa te autodepasesti. Daca doresti sa lucrezi pentru o companie care isi concentreaza eforturile spre dezvoltare profesionala, Under Development Office este locul pe care il cauti.